Je pro mne přihláška do e-aukce energií závazná?

Není, nejprve se seznámíte s cenou elektrické energie/zemního plynu a obchodních podmínkách vítězného dodavatele. Teprve poté se rozhodnete, zda uzavřete smlouvu o sdružených dodávkách zemního plynu/elektrické energie s vítězným dodavatelem.

Na jak dlouho se uzavírá smlouva o sdružených službách dodávky elektrické energie/zemního plynu?

Smlouvy se uzavírají vždy na 24 měsíců s tím, že cca po 18 měsících se každému zákazníkovi ozveme a informujeme jej o předpokládaném termínu další e-aukce na další období, opět na 24 měsíců. Další e-aukce se zákazník může, nebo nemusí účastnit.

Rád bych se e-aukce zúčastnil, co pro to musím udělat?

Stačí nám poslat oskenovanou Vaší současnou smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny/zemního plynu + Vaší poslední fakturu včetně vyúčtování.

Z těchto dokumentů vyčteme veškeré údaje potřebné k vyhotovení nových smluv. Dále ze smlouvy zjistíme, od kterého data můžete změnit dodavatele.

Veškeré administrativní záležitosti zařídíme za Vás.

Mám fixovanou smlouvu na několik let

Smlouvy o sdružených službách dodávky elektrické energie/zemního plynu se uzavírají na dva roky. Pokud máte nyní vázanou smlouvu, je možné cenu za energie zajistit nyní a vítězný dodavatel Vás převezme po skončení stávající smlouvy. V případě, že máte smluvně vázanou smlouvu na několik let, můžete se nyní zaregistrovat a soutěžit v další e-aukci.

Platí se za e-aukci?

Vyhotovení e-aukce a veškeré služby související se změnou dodavatele jsou pro zákazníky zcela zdarma. E-aukci platí vítězný dodavatel elektřiny/zemního plynu.

Může dodavatel elektrické energie/zemního plynu zkrachovat?

Samozřejmě, teoreticky může. Na tuto skutečnost myslí Energetický zákon.

V případě, že by dodavatel energií zkrachoval, automaticky zákazník přejde pod dodavatele poslední instance. Dodavatel poslední instance je takový dodavatel, který má zákonem stanoveno dodávat elektřinu a plyn za ceny stanovené Energetických regulačním úřadem. V tomto případě má možnost zákazník vybrat si nového dodavatele elektrické energie/zemního plynu.

Abychom toto riziko zcela minimalizovali, spolupracujeme pouze s vybranými dodavateli, kteří mají na trhu určitou historii.

Máte spoustu jiných otázek?

Zavolejte nám, popřípadě zanechte vzkaz. Ozveme se Vám co nejdříve.